6/24/2019

BARCELONA'S PLACES TO DISCOVER

Jest kilka miejsc, których nie można pominąć odwiedzając stolicę Katalonii. W dzisiejszym poście pokażę Wam 9 punktów, które trzeba zobaczyć.Budowla autorstwa Antonio Gaudiego jest jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc Barcelony. Architekci, którzy po śmierci Gaudiego podjęli się kontynuacji prac, napotkali spore problemy. Mianowicie, słynny twórca nie zostawił żadnego planu. Tak więc oglądając budowle można łatwo stwierdzić, którą jej część projektował sam Gaudi. Później wcale nie było łatwiej, ponieważ okazało się, że urząd Barcelony nigdy nie wydał pozwolenia na budowę, co skutkowało wystawieniem Watykanowi kary na ok. 40 000 euro. Z kolei kary nie miał kto zapłacić, gdyż Watykan nigdy nie fundował budowy, wszelkie środki pochodziły z datków wiernych. Jeśli dobrze kojarzę, tak też pozostało do dziś. Watro tą przepiękną budowlę obejść z każdej strony, żeby podziwiać różnice architektoniczne. Sagrada Familia jest wciąż w budowie, której zakończenie przewidziane jest na 10 czerwca 2026 roku, w setną rocznicę śmierci Gaudiego.Jadąc na Camp Nou usłyszałam bardzo intrygujące zdanie – jeśli zapytamy Europejczyka o najważniejsze świątynie hiszpańskie to odpowie Sagrada Familia i Camp Nou, a jeśli zapytamy Hiszpana to powie Camp Nou i Sagrada Familia. Wskazuje to na bardzo ważną rolę, jaką odgrywa piłka nożna i sam klub FC Barcelona dla Hiszpanów. Osobiście stadion z zewnątrz nie zachwyca, a do środka, jako osoba nie szczególnie interesująca się piłką nożną nie zaglądałam. Niemniej jednak stadion wydaje mi się ważnym miejscem do odwiedzenia. Podczas, gdy część wycieczki odwiedziła jego wnętrze – trybuny, szatnie, spa czy stanowiska komentatorskie, cena takiego wejścia waha się w okolicach 20-30 euro – była okazja do wypicia kawy w pobliskiej Rodilli. Warto również wspomnieć, że na stadion FCB nie wejdziecie w innym barwach niż FBC. Ponadto przy stadionie znajduje się oficjalny sklep klubu ze strojami itp., w którym wnosi się bardzo charakterystyczny zapach.Znajduje się tam punkt widokowy, z którego możemy podziwiać panoramę całej Barcelony.Znajduje się w okolicach ulicy Rambla. Jest to pierwszy plac, który został dopuszczony do użytku przez wszystkich. Na placu znajdują się restauracje i kawiarnie, lecz ceny posiłków należą raczej do drogich. Są droższe niż na samej Rambli. Będąc tam, warto zwrócić uwagę na latarnie ubrane w katalońskie hełmy.
Jest to najbardziej reprezentatywna ulica Barcelony. Stale przewijają się przez nią tłumy turystów. Znajdziemy tam mnóstwo sklepików, restauracji i barów.
 Inne oblicze Barcelony ukazuje Dzielnica Gotycka, gdzie możemy podziwiać średniowieczną zabudowę miasta. Można tam również odwiedzić katedrę św. Eulalii oraz Muzeum Picassa.


Jest to rzeźba symbolizująca Katalończyków, niesamowicie zżytych ze swoim narodem. Inspiracją do jej stworzenia była piramida z ludzi budowana właśnie przez ludzi z tamtego regionu.


Słynny targ, na którym znajdziemy warzywa, owoce, ryby, mięsa czy wina. Nie brakuje tam również różnego rodzaju przypraw czy chociażby naturalnych lodów na patyku.
Niesamowity pokaz z użyciem światła i dźwięku. Całe widowisko zapiera dech w piersiach, będąc idealnym zakończeniem dnia w Barcelonie. Show zaczyna się ok. 21:30, ale warto być wcześniej, żeby zająć dobre miejsce. Osobiście polecałabym ustać jak najbliżej głównej fontanny przodem do znajdującego się na wzgórzu pałacu. Często jednak mówi się, że fajnie jest zająć miejsce na schodach, jednak w ten sposób jesteśmy tyłem do pałacu, a to stamtąd zaczyna wypływać woda, więc nie widzimy początku spektaklu. Podczas widowiska, oprócz projekcji świetlnych, mamy do czynienia z bardzo różnorodną muzyką. Słychać muzykę klasyczną i operową, a także dobrze znane nowoczesne piosenki. Ponadto pojawia się muzyka filmowa, udało mi się rozpoznać utwory z filmu Avnegers. Całe to magiczne przeżycie trwa ok. 1h.
Miał ktoś z Was okazję odwiedzić Barcelonę? Jak wrażenia? A może ktoś wybiera się w najbliższym czasie?

Love,
Veronica

7 komentarzy:

 1. Ojeej, chętnie bym się tam wybrała

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie byłam, i jak narazie nie planuje, choć patrząc na te foty bardzo żałuję 😃
  Może jednak kiedyś uda mi się tam wybrać 😀
  Pozdrawiam
  Lili

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie byłam, ale z tych miejsc byłam tylko w Sagradzie Familii, na głównej ulicy i w markecie. Chętnie bym zobaczyła ten pokaz fontann! Od siebie polecam Park Gaudiego- klasyk, ale mi się bardzo podobał. Nie słyszałam o tej historii z pozwoleniem na budowę, nieźle ;) Byłaś tam na wycieczce szkolnej? Świetnie zrobiłaś ten układ zdjęć :3.
  https://modoemi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, w moim przypadku wyjazd był w ramach wycieczki szkolnej ;)

   Usuń
 4. Cudowne miejsca. Oprócz odpoczywania na plaży zwiedzanie jest moja ulubiona forma spędzania czasu. Nigdy mnie to nie nudziło
  by-tala.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo podoba mi się ten wpis. Ładne zdjęcia, krótkie i konkretne opisy. Zobaczyć Sagrada Família na żywo to moje marzenie, zazdroszczę ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudowny wyjazd, wspaniałe zdjęcia. Bardzo Ci zazdroszczę tego wyjazdu ;)

  OdpowiedzUsuń